Історії

Мудра притча, яка навчить, як обрати вірного соратника, а не зрадника

Один правитель мав намір їхати на переговори до ворогів. З собою можна було взяти лише одну людину. І правитель звернувся до мудреця, щоб той вказав кандидатуру. Потрібна була людина смілива, сильна і вірна. Той, хто не зрадить і зможе захистити. Своєму оточенню правитель не довіряв.

Мудрець сказав, що на околиці міста  живе в білому будинку такий чоловік. Сильний та сміливий, як лев. І вірний. Його треба взяти із собою. Його звуть Маруф.

Імператор був недовірливий. Він таємно приїхав до білого будиночка і почав спостерігати. І побачив величезного силача з бородою. Цей велетень слухав, похнюпивши голову, як його лаяла дружина. А діти повзали по ньому і смикали його за бороду. І кішка нахабно терлася об ноги силача.

Читайте також: Хлопчик і морські зірки

Силач потягнувся до дружини, посміхнувся і поцілував її. Правитель зазирнув до іншого будинку, поруч.

Зовсім інша картина! Дружина не підводила очей і прислужувала чоловікові. Коли йому щось не сподобалося, він крикнув на жінку так, що вона впала. Діти заплакали, але господар і їм надавав потиличників і залякав гучним криком. Діти затремтіли від страху і замовкли.

На стінах висіла зброя, а сам господар мав жорстоке обличчя. Ось той, хто потрібний. Мудрець трохи промахнувся з адресою. І звали силача Мансуром.

 

Імператор щедро заплатив і взяв Мансура з собою як охоронця. І імператора було вбито на переговорах ворогами. Тому що цей Мансур втік.

Вороги побачили таку ганебну втечу і без жодного страху напали на правителя. Що це за правитель, якого так легко та швидко залишають соратники? Слабкий та нікчемний. Хапайте його!

Мудрець потім дуже переживав. Він не очікував, що імператор виявиться таким безглуздим. Проте недовірливі схильні довіряти не тим, кому треба. Так давно повелося.

 

Той, хто жорстокий зі слабкими і знущається з залежних, неодмінно зрадить. І обов’язково злякається. Маруф був великим воїном. І йому сенсу не було самостверджуватись за рахунок дружини та дітей. Або кішки.

А Мансур був боягузом. Усі зневажали його. І правитель міг би розпитати сусідів, якщо засумнівався у словах мудреця. Хоча й так було очевидно!

Але не допоможе мудра порада тому, хто безрозсудний і невмілий. І не відрізняє м’якість і доброту від слабкості, а злість – від хоробрості.

Сильному немає потреби ображати слабких. Він відданий тим, кого любить. І не відкине кішку, яка треться об його ноги.

Коментарі Вимкнено до Мудра притча, яка навчить, як обрати вірного соратника, а не зрадника