Історії

Іноді кохання йде раніше, ніж ми стаємо готовими це визнати

Молодий чоловік пристрасно кохав жінку старшу за себе. Він нею однією жив і дихав. Хоча, звичайно, багато знайшлося доброзичливців, які його запевняли, що жінка стара і неприваблива. Він міг би і кращу знайти, молодший, красивіший!

Але юнак відповідав, що немає нікого прекраснішого за його кохану. Вона наче пишна червона троянда в чудовому саду. Ніхто не зрівняється з нею красою та привабливістю.

Батькові юнака, купцю, ця історія набридла. І він відправив сина в довгу поїздку у справах; діло була сотні років тому. Поїздки тоді були довгими. Молодий чоловік рік пробув у чужих краях, багато чого пережив і побачив. А потім повернувся до свого міста і на вулиці побачив свою кохану. Вона підійшла, посміхалася і простягала до нього руки.

Молодий чоловік розгублено дивився на кохану і потім спитав з переляком і співчуттям: “Що сталося з тобою, поки я був у поїздці? Ти тяжко хворіла? Удари долі впали на тебе? Твоє обличчя вкрите зморшками. І шия теж. У волоссі у тебе сивина. Око почало косити, — що трапилося? І чому твої ноги стали такими, як би м’якше сказати, кривими? Ти стала накульгувати. Що таке страшне сталося з тобою, поки мене не було?”.

Жінка сумно відповіла: «Я завжди накульгувала. І око у мене завжди злегка косило. Зморшки і сивина були і раніше; може, менше, але були. Просто ти цього не бачив, бо дивився на мене очима кохання. А тепер ти мене розлюбив!».

Вона сказала гірку правду. Юнак ще сам не зрозумів, що розлюбив її. Але він побачив усі недоліки та дефекти, бо більше не міг бачити очима кохання.

Читайте також Сльози на робочому місці

Так зникає кохання. І стають помітні дефекти; зморшки, форма носа, прищик на носі, зайва вага або надмірна худоба. Взагалі всі недоліки стають явними та дратівливими. Людина не так говорить, не так одягається, не так поводиться… Навіщо вона так змінилася? Що сталося із нею? Нехай він стане таким, як раніше!

Це не з людиною сталося щось. Це сталося з тим, хто полюбив. Розлюбив і побачив очевидне.

Може, це було несправжнє кохання.

Але ось що: той, хто бачить наші недоліки і дратується ними, той нас не кохає. Не кохає, але іноді не хоче це визнати. І звинувачує дружину, дитину, старого вірного друга, чоловіка, співробітника в тому, що вони спеціально дратують його своїми недоліками. Або в тому, що вони змінились.

Коментарі Вимкнено до Іноді кохання йде раніше, ніж ми стаємо готовими це визнати