Стосунки

Хитрощі дружини, які допоможуть зберегти шлюб

Не звинувачуйте його в тому, про що прекрасно знали, ще коли виходили за нього заміж
Чоловік дуже багато п’є або їсть. Він мало заробляє або, навпаки, він – трудоголік, який весь час пропадає в офісі. Він любить фліртувати або, навпаки, не проявляє особливого інтересу до сексу. Він марнотратник або скнара. Коли він залицявся до вас, ви закривали очі на його недоліки та особливості, тому що хотіли, щоб він на вас одружився. Можливо, потайки ви думали, що зможете його змінити. Зрозумійте, що, вийшовши заміж, ви прийняли цього чоловіка таким, яким він є, з усіма його перевагами та недоліками. І ви повинні відповідати за власне рішення. Коли ви перестанете удавати з себе жертву («Тільки подивися, з чим мені доводиться миритися, бідна я, нещасна!»), то зможете заспокоїтися і розібратися зі своїми проблемами, як доросла людина. Дорослі приймають життя і людей такими, якими вони є. Кажуть, що немає жертв, є тільки добровольці.

Читайте також Раптом хороше скінчиться? Треба звикати до поганого, до дешевого, несмачного, незручного.

Підтримуйте його
Підтримуйте чоловіка у всьому. Якщо він застудився або у нього болить горло, не зменшуйте серйозність недуги. Зверніть на чоловіка увагу. Подоглядайте за ним. Приготуйте його улюблений суп, запропонуйте йому ліки. Якщо програла його улюблена команда – поспівчувайте. Він це оцінить. Не забувайте при першій-ліпшій можливості дякувати та хвалити чоловіка, коли він виносить сміття, стриже газон або вішає картину на стіну. Він повинен відчувати себе потрібним – і тоді йому буде добре з вами. Пам’ятайте, за кожним великим чоловіком стоїть жінка, яка його підтримувала! Якщо ви будете цінувати його, він доб’ється багато чого! І якщо ви повірите в нього, то він і сам повірить у себе – і в вас. Він захоче, щоб ви ним пишалися. І ви будете пишатися!

Дозволяйте йому перемагати
Ви закохалися в особняк, який не можете собі дозволити. Він вважає за краще купити будинок трохи менше, щоб мати гроші на меблі й нову машину. Ви хочете відзначити десяту річницю весілля у Парижі з розмахом, він погоджується, але не заговорює про це знову, а на носі вже одинадцята річниця. Ви хочете мати трьох дітей, йому досить двох. Чи потрібно наполягати на своєму або дозволити чоловікові перемогти в цій суперечці? Відповідь проста: «Якщо це для вас не життєво важливо, дозвольте чоловікові перемогти». Стосунки важливіші від задоволення від того, що вам вдалося наполягти на своєму. Краще бути щасливою, ніж завжди правою.

Щось вас не стосується – змиріться із цим
У кожного чоловіка є секрети, про які його краще не розпитувати. Якщо секрети ці відносно нешкідливі (якщо це не наркотики, алкоголізм, ігроманія, подружня невірність або ухиляння від податків), не вимагайте, щоб він розповідав вам абсолютно все. Ви можете делікатно натякнути або почати розмову, але якщо чоловік бажає зберегти якусь таємницю, не змушуйте його ділитися з вами всім. Зрештою, у вас теж є свої маленькі секрети! Ось кілька сфер, у яких чоловіка найкраще дати спокої: його стосунки з родиною, час на дорогу від роботи до будинку, ділові таємниці, його здоров’я, скільки він спить і дивиться телевізор, як він одягається.

Рідше повертайте його подарунки
Не повертайте подарунки чоловіка, нехай навіть ви твердо переконані, що ніколи не скористаєтеся цією річчю! А якщо презент цілком прийнятний (просто самі ви не вибрали б для себе такий колір або дизайн), скажіть, що вам це подобається, і збережіть його, щоб порадувати чоловіка. Краще поступитися власним смаком, ніж образити партнера.

Не кричіть, говоріть спокійно
Коли справа стосується чоловіків, важливо не стільки те, що ви говорите, скільки те, яким тоном це було сказано. Зрозуміло, більшість чоловіків вважають за краще, щоб жінки говорили спокійно. Вимовте те, що хотіли сказати, тихо, і ви відразу ж привернете до себе увагу. Але варто закричати, і чоловік просто відключиться від контакту, психологічно або буквально (покладе слухавку телефону або вийде з кімнати) – навіть якщо ваш крик справедливий, чесний і важливий.

Коли вам хочеться накричати на чоловіка, бо він прийшов додому на три години пізніше, ніж обіцяв, або забув купити молоко, хоча ви двадцять разів нагадали йому про це, – зателефонуйте подрузі та розкажіть їй все те, що ви збиралися висловити йому. А коли заспокоїтеся, можете поговорити й з чоловіком.

Не просіть порад у самотніх подруг
Самотні нерідко сприймають шлюб дуже тенденційно: вони його романтизують або демонізують. Самотня подруга романтизує шлюб, не розуміє, що сварки – це нормальна частина життя, що кохану людину, тобто свого чоловіка, часом можна навіть ненавидіти. Вона вважає, що шлюб схожий на рекламу парфумів. Коли ви розповідаєте такій подрузі про сімейні сварки, вона змушує вас думати, що у вас є серйозні проблеми.

Він може говорити про свою сім’ю все що завгодно. Ви – ні!
Чоловіка ви вибрати можете, але вибрати його сім’ю – не у ваших силах. Деяким жінкам щастить – сім’ї їхніх чоловіків приймають їх з відкритими обіймами. Іншим дістаються справжні осині гнізда.

Запам’ятайте раз і назавжди: ви ніколи не повинні погано відгукуватися про його родичів, близьких і далеких. Якщо його рідні дійсно жахливі (злі, нікчемні, нечулі та взагалі неприємні), повірте, він чудово це знає! Він може навіть час від часу критикувати своїх родичів, і це нормально – це ж його сім’я. Але він не захоче чути таке ні від кого іншого, особливо від вас.

Влаштовуйте вечірні побачення
Є у вас діти чи ні (а якщо є, то тим більше!), Ви повинні зберігати романтику у стосунках. Виділіть один вечір виключно для чоловіка – бажано, суботній. І не так важливо, чи візьмете ви напрокат відеофільм і замовите їжу додому або підете в ресторан і кіно. Головне – зробити так, щоб цей вечір належав тільки вам двом. Запросіть няню посидіти з дітьми або повезіть дітей до бабусі. Вам потрібен один вечір без підгузників, пхикання, телефонних дзвінків, миття посуду, сімейних клопотів, проблем у друзів, колег і клієнтів.

Коментарі Вимкнено до Хитрощі дружини, які допоможуть зберегти шлюб