Лайфхаки

Чи псує фен волосся?

Внутрішній шар волосини містить багато кератину, завдяки йому волосся відрізняються пружністю, гладкістю і природним блиском. Завдання коркового шару – забезпечити гнучкість, в ньому міститься пігмент, що визначає забарвлення волосся. Роль кутикули – захист волоса від пошкоджень, якщо розглянути її під мікроскопом, то вона нагадає черепицю. Для того, щоб волосся було стійкими до зовнішніх впливів і менше ламалися, кутикула повинна дуже щільно прилягати до стержневому основи.

Використання фена зручно на увазі економії часу, але зайвий поспіх дуже сильно шкодить волоссю.

Фахівці радять не сушити голову відразу після миття, а почекати 15-20 хвилин.

Під впливом води волосся розкривається, тобто піднімає черепиці кутикули, стає більш вразливим. Використання фена відразу після душу пошкоджує кутикулу і робить стрижень більш ламким. Пошкодження добираються і до коркового речовини, воно стає більш чутливим до хімічних подразників, наприклад, до хлорованої води, від цього руйнується кератин, з якого складається 85-90% маси волосся. У числі функцій кутикули присутня підтримка вологи в волосі, сушка феном забирає у волоса вологу, він стає млявим і сухим. В результаті волосся сильно січеться і стають схильними до грибку і інфекції.

Якщо порівняти з феном інші прилади – плойка, праску, стайлер, але вони будуть ще більш шкідливими. При використанні фена ви тримаєте його на відстані, а праску дуже сильно притискається до волосся. При цьому ми не відчуваємо болю тільки тому, що в волоссі немає нервових закінчень, від впливу розпеченій плойки волосся отримують таку ж шкоду, якої отримала б від контакту з нею шкіра.

Читайте також Катя не витримала. Коли чоловік заснув, потихеньку зібрала, маленьку дитину і поїхала в місто, до батьків.

Як часто можна користуватися феном?

Повністю відмовитися від фена неможливо, тому використовувати його потрібно якомога рідше. При кожній можливості обійтися без нього давайте своєму волоссю відпочити, наприклад, у вихідні, коли не потрібно бігти на роботу. Якщо ви звикли мити голову з ранку, то спробуйте перевчити себе на вечір, тоді необхідність в фені відпаде.

Зараз з’явилася можливість мінімізувати шкоду від термічного впливу на волосся, у продажу є засоби для термозахисту.

Ці кошти працюють на основі особливого складу, в них входять рослинні екстракти, масла, протеїни і вітамін Е, випускаються у вигляді кремів, мусів, емульсій. Склад обволікає волосся і створює захисний бар’єр від зовнішніх впливів. Багато з таких засобів дуже ефективні, але повністю покладатися на них не можна.
Якщо ви не можете відмовитися від фена, то придбайте професійну модель з функцією охолодження, чергуйте подачу гарячого і холодного повітря. Тримайте фен не ближче, ніж на відстані 15-20 см від волосся, не користуйтеся металевими насадками для укладання, вони нагріваються до 230 градусів і наносять ще більшої шкоди для волосся.

Що робити, якщо ви вже спалили волосся?

Чи псує фен волосся?. Якщо фен псує волосся, то навіщо тоді все їм користуються? Страшна чи термічна обробка гарячим повітрям для волосся? Як часто можна користуватися феном, щоб не нашкодити волоссю?

Відразу повідомимо, що повністю відновити пересушені волосся не вийде, але не варто засмучуватися.

Якщо вчасно вжити заходів, то волосся відновляться на 80%. Засоби для відновлення волосся, які продаються в магазинах, це силіконова продукція швидкої дії, вони не ефективні. Допоможуть салонні процедури з використанням професійних засобів на основі натуральних компонентів. У домашніх умовах необхідно робити зволожуючі і живильні маски.

Догляд за волоссям – це не тільки використання коштів для догляду, турбота про волосся повинна йти не тільки зовні, але і зсередини. В аптечних мережах представлено безліч вітамінів для зміцнення волосся, це вітамінні комплекси на будь-який смак і бюджет. Вітаміни, поживні речовини і мінерали приймаються всередину, далі вони всмоктуються в кров і надходять до волосяних цибулин через кровоносні судини. Від цієї дії залежить якість формування стрижня волоса.

Коментарі Вимкнено до Чи псує фен волосся?