Чому треба менше пити алкоголю?
«Трохи червоного вина навіть корисно для здоров’я», — вважають багато хто. І, загалом, цілком справедливо. Деякі алкогольні напої в помірних дозах справді позитивно впливають на організм, але ця медаль має і зворотний бік.
Навіть у малих дозах алкоголь може спричинити порушення сну, погіршення розумових здібностей, набору ваги. А вже про те, що існують продукти та ліки, поєднувати спиртне з якими і зовсім небезпечно для життя, не говорив хіба що лінивий.
Читайте також: Шкіра шиї. Нюанси догляду.
Заспокійливий ефект – це одна з основних дій алкоголю на наш організм.
Чому це відбувається? Причин кілька:
– Етанол, який містить алкоголь, передусім активує гальмівну систему мозку. Її нейрони в стовбурі мозку виділяють гамма-аміномасляну кислоту (ГАМК), яка є одним з найпотужніших гальмівних нейространсмітерів.
Також у стовбурі розміщена дуже цікава функціональна структура, яка складається з величезної маси нейронів і називається вона ретикулярна формація. Її задача бути постійно активною, ділитися своєю активністю з іншими структурами мозку та тримати нас в стані бадьорості.
-Пригнічується глутаматна система мозку, а глутамат забезпечує передачу імпульсів в мозку.
– Алкоголь стимулює в мозку збільшення виділення ще одного яскравого продукту нашого обміну речовин – аденозину (продукту дихання), який у свою чергу пригнічує активність нейронів. Саме від цього після пари келихів вина ми почуваємо себе сонливими.
-Зловживання алкоголем може посилити ефект від наявних збоїв в організмі, таких як діабет та гіпертонія.
Але знаєте в чому “краса” алкоголю?
Ми вживаємо його в різних психоемоційних станах, тобто й ефект маємо різний. Але передусім хочемо отримати задоволення.