Булінг.Чому не можна мовчати
– психологічне насилля: образи,приниження, цькування,залякування;
– фізичне насилля:бійки,підніжки,стусани;
Читайте також:Гороскоп на 8-9 жовтня.Чому в ці дні потрібно бути обережними
– сексуальне: сексуальні коментарі або дії, поширення сексуальних чуток, надсилання сексуальних фотографій чи відео, а також торкання когось без дозволу, заклик до інтимних контактів;
– економічне: вимагання грошей або особистих речей.
Загалом,можна сказати,що булінг – це будь-які дії, які принижують людську гідність і порушують кордони.
У ст. 28 Конституції України зазначено: “Кожен має право на повагу до його гідності”.
Наш закон забороняє протиправні дії, які порушують права на людську гідність. Будь-які дії, які принижують гідність людини, так само неприпустиме, як і катування людини.
Так чому ж, булінг з кожним роком набирає все більших обертів?
Якщо зазирнути у цю проблему глибше ,а не просто по факту вже боротись з наслідками,що ми побачимо?Чому дитина хоче чинити насилля ?Що приводить її до жорстокості? Середовище. Все дуже просто.
Тобто дитина водночас може бути ,як агресором так і свого роду жертвою. Це може бути наслідком жорстоких відносин вдома або ж дитина часто бачить насилля у фільмах чи іграх.
Дитина дома може бути принижена і вона хоче так би мовити відігратися на комусь.
Як це працює?
Дитина відчуває це якось так: якщо я змушу когось відчувати біль та страждання ,то біль в мені трішки стане меншим. Це такий спосіб впоратись з своїм болем та стражданням.Але це нездоровий метод. Це бажання самоствердитись та бажання отримати задоволення за рахунок інших людей.
Тому,батькам,важливо з дитинства показувати здорові методи боротьби з проблемами.
Як реагувати та що робити,якщо ваша дитина стала жертвою булінгу?
Найперше,що ви маєте зробити ,це не мовчати ,а негайно реагувати, захистити дитину та притягнути до відповідальності агресорів та вчителів.
Забезпечити фізичну та психологічну безпеку дитині. І далі вже ,за потреби,надати дитині можливість пройти психологічну реабілітацію.
Які дії потрібно робити, коли ваша дитина чинить булінг?
Якщо просто заборонити чи поговорити,- це навряд чи допоможе.Завжди важливо дивитись в глибину проблеми,що саме дитина хоче цим показати та яку потребу задовільняє.
Тому спробуйте спокійно та без крику поговорити про це.Не тисніть на дитину ,оскільки вона може не відкритись вам.Запитайте,чи можливо дитина ,таким способом відчуває особисту силу та значущість .
І разом з дитиною спробуйте знайти інші,здорові,шляхи отримання цих відчуттів.
У наш час,трішки опустилось та випало з життя ,таке поняття ,як цінність людини та її життя.Все почало зводитись до здобутків та успіхів.І в цьому випадку цінність людини поміщається в певні умови. Людина постійно ніби балансує на межі поваги та неповаги до себе, що й зумовлює подібні явища.
Але про це потрібно говорити .Нам потрібно піклуватись про здорову психологічну атмосферу в дитячих колективах,адже це великий вклад в психічне здоров’я нашої нації .
Тому ,потрібно любити та берегти одне одного. Джерело