Історії

Батьки заборонили Віталіку спілкуватися з Софією. Минули роки вона виявилася єдиною, хто допоміг у важкій ситуації

“Хлопчику, я не знала, що це було кохання …”Шибайголова. Красунчик … як тільки не називали Віталика в селі! Син агронома і медички. Самотній. Бажаний кавалер для кожної дівчини. З наукою Віталік не дружив. Батько не раз брався за ремінь, щоб синові вставити мозок. Мати ставала на захист. Однокласниці  не долюблювали хлопця. Що красивий і багатий. За косички смикав. Зверхньо дивився на всіх.. Софійка не хотіла залишати містечко. Тут друзі, школа. Але вона з матір’ю змушена перебратися до бабусі в село. У батька скоро буде нова сім’я. А Софійка представляла нову школу, яка від бабусиного будинку аж за шість кілометрів.- У нас новенька! З міста!Для 9 «А» це була надзвичайна подія.- І зовсім не з міста, – хмикали учні з 9 «б». – Її з матір’ю батько з дому вигнав. А в бабці хатинка на курячих ніжках. У місті її мама мала хорошу роботу, а тепер в поліклініці підлогу миє.- Казки закінчуються добре. А хатинка на курячих ніжках – з казки, – не здавалися «опоненти» з 9 «А».Школярів із сусідніх сіл возив до школи сільський автобус. Коли він псувався –  добиралися пішки.

– Софія, тебе підвезти?- Віталік? Якщо тобі не важко…Софія вмостилася на багажнику. Вони обганяли учнів з 9 «А» і «Б», які відкривали роти від подиву. Хлопці питали Віталіка:- Тобі подобається та цяця?- У неї є ім’я Я її просто підвіз.У присутності Софії Віталік не говорив дурниць. Підвозив додому, коли не було автобуса. І ніколи не пропонував дружби. Перший букет на лавці, що стояла у дворі, знайшла восени бабуся, тому що прокидалася дуже рано.- Сонечко, тобі якийсь залицяльник оберемок айстр на лавці залишив. А Софія не могла зрозуміти, хто ж цей дивак. Аж до морозів з’являлися на лавці квіти. Але побачити, хто внучці букети носить, бабусі не вдалося. Навесні квіти знову з’явилися…. На випускному Віталик все запрошував Софію до танцю.- Що він в ній знайшов? – червонів від злості Віталіка батько. – Запав на ту бідосю. Я йому вдома покажу! Тепер я зрозумів, хто всі квіти у нас і у сусідів зірвав. Ну ну!Після випускного батько добряче відлупцював вже дорослого сина. Аж сусіди чули крики.- Я все одно люблю Софію! – вигукував хлопець.

Читайте також: Свати весь час жартували з сільської мами нареченої, але коли вона встала, сказала тост і вручила свій подарунок, всі затримали своє дихання.

Заб’ю! – крикнув батько. Мрії Софії бігли до великого міста. Отримавши атестат, дівчина поїхала з села.- Як ваша Софійка? – запитували односельці матір і бабусю.- Добре, – відповідали ті. А Софії було по-різному. Спочатку в місті відчувала себе самотньою серед сотень тисяч людей. Однак дала собі раду. Навчання, робота, друзі, любов, потім купила не велику квартиру для матері і бабки в містечку, де народилася. Сама ж з чоловіком, який з перспективного в минулому інженера став заможним бізнесменом, жила у великому місті. Виховували двох синів.У селі Софія не була, здавалося б вічність. А сини просили показати сільську “романтику”.Софія любила великі «чоловічі» машини. Тому коли їхала по сільській дорозі, місцеві з інтересом споглядали. Зупинилися біля будинку материнської подруги. Тітка Настенька сплеснула від радості в долоні:

– Сонечка, красуня моя … О, йдуть мої внуки. Наталя, Саша! Тітка Софія приїхала в гості. З хлопцями.Наталя з Сашком показували Софіїним синам село. А тітка Настенька розповідала-розпитувала про всіх і вся.- Як живуть мої однокласники? Де вони? – поцікавилася Софія.- Люба в Олешкові в райцентрі в школі працює. Надя на заробітках. Олег, Назарко спився. Немає ради з тієї горілкою! Михайло Панасів господарює. Вітька – агроном. Ні вже колишнього гонору. І краси не залишилося. Біда не робить людину хорошим.- Ви про Віталіка?- Вітька  його тепер всі звуть. Я, Софійка, таємницю тобі відкрию. Якось Вітька орав мені город своїм трактором. Як закінчив роботу, запросила в будинок на обід. Від випивки відмовився. Він зовсім не п’є. Він і зізнався: тебе одну ще зі школи любить.

 

Скільки років пройшло, а не може забути. Батько вибирав йому пару з заможних. Змусив Вітьку одружитися. Живуть, наче чужі. Мають дівчаток-близнят. Вони – його розрада. Одну з дівчаток Софійкою назвав.
А ще розповів, як батько його відлупцював через тебе. І про квіти, які на лавці клав. І про те, яким щасливим був, коли ламався сільський автобус, тому що міг тебе додому підвезти … Біда у Вітька – дружина захворіла. Операція потрібна, а грошей немає. Вітька всім допомагає, хто просить, копійку до копійки тисне. Лікарі кваплять з операцією. Батьків Вітька вже поховав. Я так думаю: батько, Царство йому небесне, життя Вітькові перепсував. А може, так воно повинно було бути … Досить про сумне.

Я рада, що у тебе все добре, сонечко .Подушки тітки були м’якими і пахли дитинством. Але Софія не могла заснути: не йшов з голови Вітька. Вона й не здогадувалася, що цей шибайголова був у неї закоханий.Вранці Софія попросила тітку покликати Вітьку. Випровадила дітей на риболовлю, а сама думала, що повинна сказати колишньому однокласникову. Тобто, знала, що повинна сказати, але не знала як. Посивілий і постарілий Вітька стомлено ступав поруч з тіткою Настею. “Господи, нам же тільки сорок п’ятий рік, – подумки мовила Софія. – Не впізнала б …»Пішла назустріч. Вітька зупинився, знітився.- Привіт, – заговорила першою. – Стільки років не бачилися!- Ти не змінилася, – Вітька переминався з ноги на ногу.

– Маю до тебе розмову, – сказала Софія. – Тітка Настенька все мені розповіла Спасибі за квіти. Це було  так красиво! І за твої почуття дякую. Хотіла б допомогти тобі, точніше, твоїй дружини. Я можу оплатити їй операцію.- Ти ж не знаєш її.- Зате я знаю тебе, Віть. Віталік.- Не знаю, не знаю .Ех, яким дурнем я був, що слухав батька ?! – Чи не дорікай себе в тому, чого вже не повернеш. Дружину твою потрібно рятувати. Аби дочки не втратили маму. – Я все поверну тобі, Софійка. Я зароблю. Коли Вітька пішов, Софія тихенько мовила слідом:

– Хлопчику, я не знала, що це було кохання. Що ти так уміємієш любити .

”Якщо маєш час, приїжджай до мене. Яблука вродили. І ті сливи, що ти любиш, – писала в листі до Софії тітка Настя. – Все без« хімії ». Вітькова дружина одужує після операції. А село гуде. Люди не можуть зрозуміти, що ти добро зробила. Вітька повеселішав. Допомагає мені. Плату брати відмовляється. Обіцяв нову лавку поставити. Каже: коли внучці хлопці захочуть квіти принести, нікуди їх покласти. Хіба що на сходи біля ганку. Але гуси з’їдять. Вони ж ночують на дворі з весни і до пізньої осені.

Коментарі Вимкнено до Батьки заборонили Віталіку спілкуватися з Софією. Минули роки вона виявилася єдиною, хто допоміг у важкій ситуації