Багато що можна дізнатися про людину по тому, яку їжу вона любить вживати і чого не їсть.
Травлення має риси, подібні з функціонуванням мозку, тому що мозок (чи свідомість) переробляє і перетравлює нематеріальні враження цього світу, а шлунок – матеріальны.
Отже, травлення охоплює:
введення в організм зовнішнього світу у формі матеріальних вражень;
поділ цих вражень на «корисні» і «некорисні»;
асиміляцію корисних речовин;
виведення «непотрібних» речовин.
Перш ніж ближче познайомитися з проблемами, які можуть виникнути при травленні, корисно трохи поговорити про символіку харчування. Багато що можна дізнатися про людину по тому, яку їжу вона любить вживати і чого не їсть.
За «нібито» випадковими явищами в звичних процесах можна виявити приховані взаємозв’язки. Людина, яка хоче з’їсти щось конкретне, виявляє зовсім певний стан. Коли щось «доводиться їй не до смаку», її антипатію можна інтерпретувати так само, як вибір однієї з запропонованих можливостей при психологічному тестуванні.
Голод символізує бажання володіти, він висловлює якусь жадібність. Процес їжі – це задоволення нашого бажання за рахунок отримання, придбання і насичення.
Читайте також Довго ж ми сміялися від того, як я влетів на кухню, а вона з неї вибігла. Тоді я зрозумів: пора купувати квартиру окремо.
Якщо у людини прокинувся любовний голод, який не задоволений адекватним чином, то він буде проявлятися на тілесному рівні у вигляді любові до солодкого і ласощів. Надмірна любов до солодкого і ласощів – завжди вираз незадоволених потреб в любові. Подвійне значення слова «солодкий» ясно проявляється у висловлюваннях типу «ти мій солоденький».
Любов до солодкого у дітей – свідоцтво того, що вони відчувають брак батьківської любові. Батьки, почувши це, тут же починають заперечувати, що «роблять для своїх дітей абсолютно все». Але ж «любити» і «все для них робити» – зовсім не одне і те ж. Якщо людина весь час їсть «що-небудь смачненьке», значить, їй явно не вистачає любові і уваги. Цьому правилу ви повинні довіряти набагато більше, ніж власними оцінками.
Коли батьки напихають своїх дітей солодощами, вони символічно дають зрозуміти, що не хочуть віддавати їм свою любов і тому намагаються компенсувати її недолік на іншому рівні.
Людям, які багато думають і займаються розумовою працею, необхідна солона їжа і грунтовне харчування.
Консервативні люди вважають за краще копченості, вони п’ють міцний гіркий чай (це, як правило, їжа, що містить дубильні речовини).
Люди, яким подобається гостра їжа, знаходяться в пошуку нових подразників і нових вражень. Їм подобається отримувати виклик, навіть якщо на нього важко адекватно відреагувати.
Люди протилежного типу воліють щадне харчування – без солі і прянощів. Такі люди дуже себе бережуть і намагаються обходитися без нових вражень. они бояться конфронтації, не люблять «з’ясовувати стосунки». Страх може довести їх до необхідності харчуватися кашами, так як шлунок починає сильно боліти «на нервовому грунті». Про це ми ще поговоримо більш докладно.
Каша – це дитяче харчування. Захоплення кашами дорослих ясно свідчить про прагнення до дитячої інфантильності, при якій немає необхідності проводити розходження або розкладати явища на складові. Їм навіть не доводиться відкушувати і подрібнювати їжу (адже це виглядає так агресивно). Такі люди вважають за краще просто ковтати. У інших нелюбов до конфліктів проявляється настільки сильно, що в один прекрасний день вони виявляються в реанімації, де їх годують внутрішньовенно – чим не спосіб вирішувати конфлікти за чужий рахунок?
Страх проковтнути рибну кістку символізує страх перед чужою агресивністю. Боязнь проковтнути кісточку – небажання мати проблеми, тому що не хочеться проникати в суть (ядро) речей.
Але існує і протилежна група людей, які шукають собі проблеми. Їм будь-яку ціну потрібно проникнути в суть речей, тому вони люблять тверду їжу. Небажання жити без проблем буквально кидається в очі.
Якщо на десерт подано солодке, їм обов’язково потрібно ще що-небудь, що можна кусати. Цим вони демонструють свою боязнь любові і ніжності, точніше кажучи, боязнь тих складнощів, які несе з собою любов.