Поради

А ви знали, що дзеркало в ліфті – це зовсім не про дизайн?

Для чого потрібне дзеркало у ліфті? Мабуть,мало хто про це думав.Адже ,зазвичай ми поправляємо макіяж чи зачіску в ліфті ,дивимось як виглядаємо чи помічаємо пляму на одязі.

Але насправді,дзеркала в ліфті –  це не просто елемент дизайну, а своєрідна міра психологічного впливу на пасажира.

Давайте розглянемо основні причини,для чого в ліфті дзеркало:

 1. Своєрідна ілюзія швидкості

Коли житлові та офісні будівлі почали будуватись все вище і вище, і підніматися людям по сходах стало важко,почали з′являтися ліфти. Але, незважаючи на зручність,люди все одно скаржились ,що їм доводиться витрачати час в ліфті, навіть якщо це займало всього пару хвилин. Люди завжди говорили, що ліфт працює занадто повільно.

Це все дійшло до того ,що в одному американському бізнес центрі здійнявся скандал: працівники писали скарги до тих пір, поки компанії не довелося шукати вирішення цієї ситуації.Вони не змогли вдосконалити швидкість роботи ліфтів,а тому вирішили спробувати повісити в кожному ліфті велике дзеркало.

І ця схема спрацювала .Працівники почали підніматися і спускатися ліфтом, розглядаючи своє відображення ,а також спостерігаючи за людьми, що стоять поруч.

Так ,з’явилася ілюзія, що час поїздки прискорився.А пасажири почали  відзначати, що ліфти стали швидше працювати, хоча час підйому і спуску ліфта зовсім не змінився.

Читайте також:Чому ваш чайник пахне пластиком і що з цим робити ?

2. Клаустрофобія в ліфті

Багато людей ,які страждають клаустрофобією не користуються ліфтом.

Клаустрофобія в ліфті — це надзвичайно поширена проблема.Адже маленька площа, нестача повітря,боязнь висоти та інші страхи не дають людям розслабитись.

І саме дзеркало в ліфті допомагає нам зменшити страхи, створити ілюзію більшого простору,а також не допускає відчуття ,що ми одні ,адже ми бачимо своє відображення .

3 .Відчуття безпеки

Коли з вами в ліфті їдуть інші люди ,дзеркало дозволяє непомітно стежити за чужими рухами,тим самим відчуваючи більшу безпеку і впевненість.

Психологи стверджують ,що за статистикою ,в кабінках з дзеркалами дуже рідкісні випадки вандалізму. Вони зазначають,що дзеркала сприяють культурній поведінці в ліфті.

4 .Спосіб відволіктися

Часто,у ліфті буває скучно , а дзеркало — гарний спосіб відволіктися. Адже,набагато краще  дивитися на себе в дзеркало, ніж в сіру стіну чи підлогу.

 5. Допомога людям з інвалідністю

Площа ліфту не завжди дозволяє розвернутися в ньому в інвалідному візку. А за допомогою дзеркала ,людина може дивитися у відображення та безпечно виїхати  з кабіни заднім ходом.Джерело

Коментарі Вимкнено до А ви знали, що дзеркало в ліфті – це зовсім не про дизайн?