Поради

Як позбутися відчуття внутрішньої порожнечі

Трапляється в житті так, що людину поглинає почуття самотності і апатії до всього і всім. Подібна душевна порожнеча може виникнути раз або два, а може досить часто заважати жити повним життям. Без своєчасного реагування цей стан може перерости навіть у депресію, що вважається серйозним психологічним захворюванням.

Стан порожнечі може з’явитися абсолютно несподівано. Людина може зовсім не помітити, що на це вплинуло. Просто в один момент ви перестали відчувати себе щасливим. Життя, звичайно, триває, але вже не приносить радості. Навколишні можуть зовсім не здогадуватися про ваші проблеми, а ви, в свою чергу будете шукати відповіді на запитання:

Внутрішня порожнеча вимагає серйозної уваги з боку людини і, бажано, його близьких. Самому боротися з цим явищем досить складно без підтримки, але можливо. Буде потрібно велика сила волі. Керуйтеся в цьому випадку одним положенням: ким би вам хотілося бути насправді, слабким безвольним істотою або людиною, яка вміє радіти, любити і жити? Якщо ви вибрали друге, то ось перелік абсолютно нескладних екстрених заходів:

Будьте духовним
Бог, ангел-хранитель, енергія, світло, природа чи ваше власне «Я» — неважливо, що стане джерелом духовності. Зберігайте у собі любов, мир, мудрість і радість, і вони будуть заповнювати та підтримувати вас у найтемніші дні.

Віддавайте
Чим більше любові ви віддаєте, тим більше її у вас, тим наповненішими ви почуваєтеся. Важливо тільки не плутати любов і створення комфорту. Йти на фільм, який вам не подобається, щоб уникнути конфлікту, або займатися сексом, коли не хочеться, щоб партнер був задоволений, — це не любов, а певна форма турботи. Люди дбають про інших, щоб отримати любов і схвалення. Віддавати від щирого серця — значить отримувати задоволення від самого процесу, без думок про те, що отримаєте натомість.

Однак, щоб віддавати любов іншим, потрібно любити себе.

Любіть себе — по-справжньому
Любов до себе не зводиться до того, щоб побалувати себе манікюром або з’їздити у відпустку. Це, скоріше, про те, щоб прислухатися до своїх почуттів і приймати їх, брати відповідальність за дії, які допомагають вам почуватися гідно й у безпеці з собою.

Читайте також Я часто чую на свою адресу, що забагато вимагаю від жінок, але не можу з цим погодитися.

Зосередьтеся на своїх серці та душі замість розуму; будьте присутні у теперішньому моменті, а не у минулому чи майбутньому; будьте поруч із тими, кого любите; отримуйте задоволення від проживання і відчування; дбайте про себе; будьте відповідальні за свої почуття і цінності; дбайте про тіло. Неприйняття себе, заперечення потреб і страх визнати їх призводять до внутрішньої порожнечі.

Розворушити свої емоції. Тут не дуже важливо, які це будуть емоції, головне позбутися байдужості, з яким ви останнім часом дивіться на світ. Досягніть викиду адреналіну в кров. З цим допоможуть екстремальні види спорту. Почитайте драматичну книгу, подивіться веселий фільм чи просто насолодіться заходом. Варіантів багато, просто виберіть що-небудь собі по душі

Коментарі Вимкнено до Як позбутися відчуття внутрішньої порожнечі