Поради

Розповімо про ефективні способи почати збільшувати заощадження.

Можна почати можна з абсолютно невеликих кроків, які зроблять внесок у власне майбутнє.

Автоматична скарбничка

Для “слабовільних” клієнтів банки все частіше вводять послугу автоматичної скарбнички — так, сервіс банку буде щодня (або в будь-який інший встановлений вами період) перераховувати гроші на інший рахунок, який і буде вашою скарбничкою. Таким чином, нікуди не перераховуючи кошти, ви зможете пасивно збирати, самі того не помічаючи.

Метод Гауса

Методика базується на формулі Гаусса, яка свідчить, що при складанні всіх чисел від 1 до 100 виходить 5050. На практиці це виглядає наступним чином: написавши на аркуші паперу цифри від 1 до 100, ви приклеюєте його до коробки, а після поповнення скарбнички сумою, рівною будь-якій цифрі, викреслюєте її зі списку.

Експеримент повинен тривати до тих пір, поки всі числа виявляться викресленими. Аналогічно можна спланувати і річне накопичення — тільки для цього на коробці потрібно проставити цифри від 1 до 365.

Підвищуємо ставки

Цей спосіб — спрощена варіація методу Гаусса. Він більш варіативний, тому дозволяє змінювати накопичення у відповідність з розміром доходів. Суть методу в тому, щоб щотижня відкладати трохи більше, ніж в попередній раз. Система розрахована на рік. Так, в перший тиждень року ви відкладаєте 50 гривень, в другий — 100 і так далі, підвищуючи ставки. В кінці року у вас в кишені виявиться хороша сума! Однак якщо такі суми внесків для вас завеликі, зменште початкову або всю періодичність з тижня до місяця.

Чайові для себе

Ця методика хороша тим, що дозволяє відстежувати свої витрати. Сенс її полягає в тому, щоб з кожної покупки відкладати фіксований відсоток, наприклад, 10%. Так, черевики за 2000 гривень принесуть в вашу скарбничку 200, і так далі. Можливі й деякі зміни. Наприклад, відкладати відсотки не з усіх покупок, а лише з тих, ціна яких перевищує встановлений ліміт. Цей метод зручно практикувати за допомогою банківської карти. А деякі банки навіть надають можливість переводити в заощадження відсотки від покупок.

Читайте також Якщо зараз у твоїй душі темно, знай, попереду чекає чимало світлих днів.

Користь шкідливих звичок

За допомогою цього лайфхаку, ви не тільки збережете кругленьку суму, але і загладите перед собою почуття провини за власні звички. Суть способу в тому, що за кожен досконалий промах потрібно нараховувати собі штраф і відправляти його в скарбничку. Розмір штрафу встановлюється один раз і далі не зменшується.

Наприклад, за кожне запізнення в спортзал можна відкладати по 50, 100 або більше гривень. Можливо, так ви позбудетеся від звички спізнюватися, але тоді і сума накопичень зменшиться. Якщо частіше згадувати про прислів’я “час — гроші”, ви в будь-якому випадку залишитеся в плюсі.

 

Коментарі Вимкнено до Розповімо про ефективні способи почати збільшувати заощадження.