Історії

Ми цінуємо тільки те, що втрачаємо

У однієї жінки було шестеро дітей. Вони проживали разом в маленькому селі, без особливих засобів для існування. Жінці доводилося працювати від зорі до зорі на рисовому полі, щоб прогодувати шістьох голодних дітей.

Люди з того ж села переконували жінку не віддавати дітей до школи, щоб ті могли допомагати їй з роботою. Але вона вчинила інакше. Дбайлива мати хотіла, щоб її діти отримали гідну освіту і змогли прожити краще життя, ніж зараз. Звичайно, це вимагало від неї ще більших зусиль, але вона справлялася, нехай часом і доводилося відмовлятися від їжі заради власних дітей.

Минуло 50 років. Жінка постаріла, а важка робота в молодості позначалася на її здоров’я: проблеми з серцем, перепади тиску і багато іншого стали супроводжувати її день з дня.

Ця жінка стала прикладом для багатьох людей з села. Вона зуміла відмовитися від власного комфорту заради дітей, буквально пожертвувавши своїм здоров’ям. І вона не вимагала чогось натомість ні від кого. Але її діти сприймали все це як належне.

Вони жили і раділи дитинству, знаючи, що мати забезпечить їх усім необхідним. Але її не стало. І для всіх це стало шоком. І таке ставлення до дійсності було не тому, що вони її не любили. Просто вони не звертали уваги на те, як їй важко. Це було нормою. Чимось буденним. Всі думали тільки про себе.

Пізніше діти усвідомили, що раніше навіть не замислювалися про те, що ніколи не проявляли ніжність по відношенню до неї. А тепер часу практично не залишилося. І мало хто думав про те, що її скоро не стане. І про те, як сильно вони її люблять.

Пізніше у всіх з’явилися свої сім’ї. У одній з дочок склалася схожа ситуація. Чоловік був змушений часто виїжджати на заробітки, рідко з’являючись вдома. А дружина виховувала свою дочку і сина на самоті. Вона не покидала їх ні на хвилину, після довгого робочого дня, згадуючи власну матір.

І рівно та ж ситуація повторилася і з нею. Ніхто з її дітей не замислювався над тим, наскільки їй важко. Наскільки сильно вони її люблять і вдячні їй за все. Рідко вимовлялися слова подяки і захоплення її вчинками. Діти думали, що всі мами так роблять і не надавали цьому значення. Але в один день, рак забрав її. І світ звалився.

Звичайно, біль втрати сильний. Але він посилювався ще більше через те, що вони приділяли їй мало часу. Багато слів було сказано. І вони усвідомили, що сприймали її як належне. Вони забули, що маму потрібно любити відкрито, дбаючи і з ніжністю. Але тепер її немає.

Нехай цей сумний досвід послужить прикладом і для вас. Пам’ятайте, що в цьому житті все швидкоплинне. І ті речі, які у вас є, ті люди, які вас оточують, можуть в одну мить зникнути. І ніщо в світі не компенсує їх відсутності.

Одна розумна людина сказала: «Ми цінуємо тільки те, що втрачаємо». Ми прекрасно знаємо про власні можливості, про ті речі, якими володіємо. Але рідко хто з нас замислюється про те, що все це може зникнути в одну мить. Найкраще розкриває суть цього вислову одна історія.

Коментарі Вимкнено до Ми цінуємо тільки те, що втрачаємо