Чи корисно вживати магазинні йогурти?
Йогурт — надзвичайно популярний та смачний кисломолочний продукт, яким люблять ласувати і дорослі,і діти.
Але чи всі йогурти,які ми бачимо на полицях магазинів несуть нам користь?
Зараз будемо розбиратися!
Однією з головних функцій натурального йогурту є підтримка правильної роботи шлунково-кишкового тракту. До складу йогурту обов’язково мають входити такі вітаміни як: РР, С, А, всі вітаміни групи В, а також калій, кальцій, цинк і залізо, магній, натрій, фосфор, фтор, моно- і дисахариди, органічні та насичені жирні кислоти.
Ось такий перелік вітамів робить йогурт корисним і важливим продуктом, який має бути присутнім в щоденному раціоні людини.
Давайте розглянемо,яку користь несе натуральний йогурт нашому організму:
– Покращує мікрофлору кишківника;
– Бореться з дисбактеріозом;
– Чинить профілактичну дію проти появи кандидозу та захворювань товстої кишки;
– Живі бактерії ,що містяться в йогурті майже повністю переробляють лактозу;
– Покращує засвоєння їжі;
– Перешкоджає виникненню серцево-судинних захворювань;
– Зменшує рівень холестерину в крові, запобігає розвитку атеросклерозу та інфаркту міокарда;
– Покращує роботу щитовидної залози;
– Покращує імунітет;
– Не дозволяє розвиватися шкідливим мікроорганізмам.
Тобто,можна сміливо сказати,що йогурт – це дуже корисний та важливий продукт.
Але чи все то йогурт, що так називається?
Йогурт — це по суті змішене проквашене молоко з кисломолочними бактеріями. Але такий продукт не має вишуканого смаку ,а ми любимо ,щоб було смачно.
Тому виробники,з чистою душею,щоб догодити споживачам додають в готові йогурти ароматизатори. Отримати вишуканий смак йогурту не складно,достатньо декілька крапель спеціальної есенції.
Але ,ніхто з виробників звісно ж не напише,що в склад цієї есенції входять бутилового-ефірні сполуки оцтової кислоти, яку застовують у виробництві лакофарбових покриттів.
А для того,щоб надати йогурту в’язкої консистенції, в нього додають стабілізатори,такі як: модифікований крохмаль Е1442, карагенан Е407, ксантанову камедь Е415. Не так вже й хочеться йогурту,правда?
А як щодо свіжих фруктів в йогурті?
Читайте також:Чи впливає рівень заробітку жінки на зради чоловіка?
Справа в тому, що для того,щоб фрукти не бродили в йогурті,їх попередньо опромінюють невеликою дозою радіацією.
Скільки ж може зберігатися йогурт,щоб він приніс користь організму?
Корисні бактерії в йогурті зберігаються не більше ніж 3-5 днів. Тому всі натуральні йогурти мають дуже маленький термін придатності.Тим часом магазинні йогурти зберігаються до місяця часу.
Для того,щоб збільшити термін придатності йогурту,в нього додають консерванти, які вбивають в ньому всю корисність і все живе.
Тому, йогурт ,який може зберігатися місяць часу не несе ніякої користі для організму.По суті,це є консерва – де немає ні корисних ,ні шкідливих бактерій.
Магазинні йогурти – це дуже багато цукру!
Нестачу пробіотиків, які вказані на етикетці, виробники компенсують цукром. Один дитячий йогурт містить мінімум 3 чайні ложки цукру.
Тому, вчені споживчих організацій Євросоюзу, які досліджували 180 найменувань інгредієнтів йогуртів,дійшли до висновку,що магазинні йогурти не несуть ніякої користі для організму.
Тому,якщо ви дбаєте про своє здоров’я, спробуйте готувати йогурт самостійно в домашніх умовах. Саме такий йогурт лікарі рекомендують вживати щодня. Джерело