Поради

Бути собою – це подвиг.

Найбільша помилка в житті людства – це  грати по життю чужі нам ролі. Хвилювались про те, що про нас подумають. Підлаштовувалися. Здавалися в полон. Викидали білі прапори. Втискувалися в чужі штани і плащі. Намагалися виправдати чиїсь очікування. Згодом усвідомили, що маски приросли намертво, а хто за ними – незрозуміло.

Найбільша сміливість в житті – це сміливість навіть серед повного благополуччя визнати, що у тебе є проблеми. Що через багато років практики і пошуку ти все ще далеко не досконала людина. І не факт, що коли-небудь нею будеш. Що ти як не розумів деяких речей, так і не розумієш. І немає гарантії, що коли-небудь зрозумієш.

Що тебе все ще охоплюють сильні неприємні почуття, що не дають спокійно спати. Що, навіть будучи великим начальником, ти часто не знаєш, куди йти і що робити. Не можеш вирішити якесь питання і тобі потрібна допомога.

Що, можливо, у якогось старого знайомого немає з тобою ніяких проблем, а у тебе з ним – є. Або комусь подобається та чи інша людина, а тобі – ні. І це нормально.

Читайте також Не відкладай життя на потім. Все цінне в свій час

Що, навіть живучи тим життям, яке вибрав, ти іноді люто заздриш комусь і нічого з цим не можеш вдіяти. І взагалі багато з чим в житті нічого не можеш вдіяти. Що у тебе в зрілому віці можуть бути дитячі переживання.

Що неусвідомленого в тобі більше, ніж усвідомленого, і що сили твої не безмежні. Що навіть якщо ти прекрасний, то це не гарантує тобі щастя. І не гарантує того, що ті, кого ти вибрав, виберуть тебе. Та й взагалі ніщо нічого не гарантує.

Важливо знову і знову ставати рівним серед рівних. Простим, звичайною людиною. Іноді сильною і мудрою, а іноді слабкою і безпорадною.

Визнання своєї людської природи і того, що на будь-якому етапі розвитку у тебе виникають нові, не менш значущі труднощі, звільняє море стриманої енергії, яка і дає можливість рухатися вперед.

Бути собою – це подвиг. Це означає дозволити собі думати, як думається, а не як правильно. Сміливо стверджувати, що «король голий».

 

Коментарі Вимкнено до Бути собою – це подвиг.